بهترین رنگ مو برای موهای سفید

رنگ کردن مو این روزها تبدیل به دغدغه بسیاری از بانوان شده است؛ البته اهمیت این موضوع برای افرادیکه موهایشان سفید شده است بیش از سایرین است. موهای سفید معمولاً بدقلق هستند و رنگ کردن آنها نیاز به مهارت ویژه‌تری دارد. البته به غیر از تبهر آرایشگر نوع رنگ انتخابی و برند رنگ به شدت می‌تواند تعیین کننده باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم بهترین رنگ برای موهای سفید را معرفی کنیم.

بهترین رنگ مو برای موهای سفید چیست؟

در انتخاب رنگ مو گزینه درست و غلطی وجود ندارد و اصلاً نمی‌توان ادعا کرد که یک رنگ مو مخصوص فردی خاص است. اما به طور کلی برخی از انواع رنگ‌ها قدرت پوشانندگی بیشتری نسبت به سایرین دارند و به همین دلیل رنگ مناسب برای پوشاندن موهای سفید محسوب می‌شوند. اما این رنگ ها کدامند.

·      هایلات بلوند

 رنگ مو هایلایت بلوند برای پوشاندن موهای سفید

برای انتخاب رنگ هایلات بلوند به عنوان بهترین رنگ مو برای موهای سفید سه دلیل عمده داریم: اول اینکه تفاوت بین بلوند و سایه نقره‌ای خیلی جزئی ست، بنابراین موهای سفید که از ریشه رشد می‌کنند نمای بدی پیدا نخواهند کرد.  از طرف دیگر در روش رنگ موی هایلات آرایشگر براحتی می‌تواند تکه‌های موهای سفید را به یکباره هدف قرار دهد. درنهایت، هایلایت بلوند می‌تواند ترکیب همخوانی با موهای سفید محسوب شود.

·      لولایت (lowlight) ملایم

لولایت (lowlight) ملایم - بهترین رنگ مو برای پوشاندن مو‌های سفید

اگر خیلی تمایل ندارید که کل موهایتان را رنگ کنید تکنیک لولایت می‌تواند بهترین رنگ برای موهای سفید تان باشد. لولایت به معنای تیره کردن بخش هایی از مو می باشد، که برای افرادی که موهای سفیدی دارند این بخش ها قطعاً همان بخش های سفید شده هستند. این روش از سوی دیگر به علت ایجاد تضاد رنگی می توان سبب حجیم‌تر شدن موها شود.

·      نقره ای

رنگ مناسب برای پوشاندن موهای سفید - نقزه‌ای

استفاده از رنگ موی نقره‌ای را شاید بتوان یک ایده هوشمندانه برای پوشاندن موهای سفید دانست؛ چراکه اولاً رنگ موی نقره‌ای این روزها بیش از پیش ترند شده و از سوی دیگر موهای سفید بخوبی با انتخاب این رنگ مو محو می‌شوند.

·      سفید یخی

سفید یخی - ؟ رنگ مو برای موهای سفید

موهای سفید می‌توانند کاملاً سفید و یا تناژهای ملایم‌تری داشته باشند. رنگ موی سفید یخی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای افرادی باشد که موهای کاملاً سفیدی دارند. البته برای رسیدن به چنین تناژ رنگی باید طی چند جلسه رنگ مو تکرار شود.

·      قهوه‌ای گرم

قهوه‌ای گرم

جالب است بدانید که بیش از 75 درصد افراد به طور طبیعی دارای موهای قهوه‌ای تیره هستند! این به این معناست که موهای سفید کانترست بالایی را در کنار موهای تیره ایجاد خواهند کرد. بنابراین انتخاب رنگ قهوه‌ای آن هم از نوع گرم همخوانی بیشتری با رنگ موی طبیعی افراد دارد. همچنین رنگ‌های گرم برای افراد مسن‌تر باعث می‌شود شادابتر به نظر برسند این درحالیست که رنگ های سرد آنها را خسته‌تر نشان می‌دهد. یکی از بهترین رنگ مو ایرانی برای موهای سفید رنگ موی زی‌فام می‌باشد که در کنار محافظت از موها پوشانندگی بالایی را ایجاد می‌کند. در تناژهای این رنگ مو رنگ قهوه‌ای گرم در چند تناژ مختلف به چشم می‌خورد.

بهترین مارک رنگ مو ایرانی و خارجی برای موی سفید

بهترین مارک رنگ مو ایرانی و خارجی برای موی سفید

·      رنگ مو مارال

رنگ موی ایرانی برند مارال یکی از قدیمی‌ترین انواع رنگ موهای موجود می‌باشد؛ که در بین بسیاری از مصرف کنندگان شناخته شده است. برند مارال دارای فرمولاسیون بدون آمونیاک می‌باشد و از مواد طبیعی مثل روغن آرگان و روغن هسته انگور در آن استفاده می‌شود. بنابراین استفاده از آن برای افرادیکه موی خشک و شکننده دارند توصیه می‌شود.

·      رنگ مو بیول

رنگ موی بیول را می‌توان یک برند ایرانی مرغوب و حتی بهترین رنگ برای موهای سفید دانست. چراکه محصولات این برند با مواد طبیعی تقویت کننده تار مو غنی شده‌اند. روغن فندق پای ثابت بسیاری از محصولات این برند است که سبب هر چه درخشنده شدن موها می‌شود.

·      رنگ مو کادیول

رنگ موهای برند کادیول دارای بهترین فرمولاسیون‌های شرکت‌های اروپایی می‌باشد. رنگ موهای این برند با عصاره گیاهانی مثل سبوس برنج، جنسینگ و الوئه ورا غنی شده‌اند که می‌توان به لحاظ کیفیت این برند را از بهترین مارک رنگ مو برای موهای سفید به طور خاص محسوب کرد.

افزایش طول عمر موهای رنگ شده!

همونقدر که در انتخاب رنگ مو برای موهای سفید حساس هستید نگهداری از موهای رنگ شده نیز مهم هستند. یکی از ضروری‌ترین کارهایی که باید در حفاظت از موهای رنگ شده‌یتان انجام دهید استفاده از شامپوی مناسب می‌باشد که می‌توان براساس بودجه فرد شامل انواع شامپوهای ایرانی و خارجی باشد. همچنین اگر عادت  دارید از سشوار و اتو مو به طور روزانه استفاده کنید، حتماً از اسپری های محافظ حرارت استفاده کنید تا موها دچار سوختگی و آسیب دیدگی نشوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


هفت × 2 =

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه